اهداف شبکه های ماهواره ای درایران/15
نتانیاهو: آمریکا باید با تلویزیون به ایران حمله کند/ ناگفته هایی از پشت پرده فارسی وان +تصاویر

مدیریت فارسی وان بر عهده ی یک فرد افغانی به نام زید محسنی است؛ اما او تنها یک مدیر ارشد اجرایی بوده و مدیریت اصلی این شبکه بر عهده ی مالک یهودی، پر نفوذ و قدرت مند شرکت ((نیوز کورپوریشن))؛ یعنی راپرت مُرداک می باشد.

گروه سبک زندگی صابرنیوز؛ شبکه های ماهواره ای چند سالی ست که تاثیرات مخربی بر روی کانون خانواده در ایران داشته است صابرنیوز قصد دارد طی سلسه مقالاتی به بررسی آسیبها و معضلات ماهواره بپردازد. متن پیشرو قسمت پانزدهم از این سلسسه مقالات می باشد.

ادامه مطلب آگاهی بخشی پیرامون مسئولین شبکه های ماهواره

این ها اگر برای ایران و مردم آن دل می سوزاندند، در زمان جنگ خانه هایشان را روی سرشان هوار نمی کردند. اگر مردم ایران برایشان عزیز بودند، حدود سی صد هزار نفر از جوانان و مردان و زنان این مرز وبوم را به خاک و خون نمی کشیدند. باور کنید اگر همین حالا هم احتمال می دادند که می توانند به ایران حمله ی نظامی کنند، لحظه ای در این تصمیم تردید نمی کردند. از آن جایی که یقین دارند نمی توانند در جنگ نظامی پیروز شوند، این گزینه را انتخاب نمی کنند.


به خبری که خبرگزاری یونایتدپرس در تاریخ 12 سپتامبر 2002 (21 شهریور 1381) منتشر کرد دقت کنید:

نتانیاهو: آمریکا باید با تلویزیون به ایران حمله کند. نخست وزیر سابق اسرائیل (که در آن زمان هنوز مجددا نخست وزیر نشده بود) از آمریکا خواست تا تغییر رژیم را در دو کشور عراق و ایران پی بگیرد، و این کار را در عراق با حمله ی نظامی و در ایران با پخش برنامه های تلویزیونی ماهواره ای با محتوای هرزه انجام دهد. وی گفت جریان یافتن فرهنگ عامیانه ی غربی به داخل ایران، می تواند منجر به براندازی جمهوری اسلامی شود.


بنیامین نتانیاهو با اشاره به وجود هزاران دیش ماهواره در ایران، به ((کمیته ی اصلاح دولتی)) (یک نهاد دولتی در آمریکا) گفت که آمریکا می تواند با پخش سریال های شبکه ی ((فاکس)) که افراد زیبا روی جوان را در وضعیت های متنوعی از برهنگی نشان می دهد که زندگی های فریبنده و مادی گرایانه دارند و رابطه های بی قید جنسی برقرار می کنند، یک انقلاب را علیه حکومت این کشور برانگیزد. وی به این کمیته گفت: این سریال ها واقعا براندازانه هستند. جوانان ایرانی دلشان از لباس های دل پسندی که در این سریال ها می بینند خواهد خواست. آن ها استخرها و زندگی های پر زرق و برق را خواهند خواست.

در این جا به عنوان نمونه به صورت گذرا به پشت پرده ی یکی از این شبکه ها اشاره می کنیم.

((فارسی وان)) شبکه ای فارسی زبان است که در مرداد ماه 1388 افتتاح شد. دفتر این شبکه در ((هنگ کنگ)) و مؤسس آن مجموعه ی رسانه ای ((استار)) یکی از زیر مجموعه های اختاپوس رسانه ای عظیمی به نام ((نیوز کورپوریشن)) می باشد.


مدیریت فارسی وان بر عهده ی یک فرد افغانی به نام زید محسنی است؛ اما او تنها یک مدیر ارشد اجرایی بوده و مدیریت اصلی این شبکه بر عهده ی مالک یهودی، پر نفوذ و قدرت مند شرکت ((نیوز کورپوریشن))؛ یعنی راپرت مُرداک می باشد.

مرداک به عنوان یک یهودی تمام عیار در طول زندگی خود همواره به شکلی بسیار مؤثر از یهودیت و به ویژه صهیونیسم حمایت کرده و می کند. او به تنهایی یک غول رسانه ای محسوب شده و مالکیت وی بر مؤسسه ((نیوز کورپوریشن)) موجب شده تا این مؤسسه به یک امپراطوری رسانه ای تبدیل شود.


مؤسسه ی مرداک که اداره ی مرکزی آن در نیویورک قرار دارد، امپراطوری رسانه ای عظیمی است که تنها در بخش خبر و اطلاع رسانی، شبکه های تلویزیونی ((فاکس نیوز)) آمریکا و ((اسکای نیوز)) انگلیس را در اختیار دارد.

مرداک در حوزه ی تولید محصولات تصویری، مجموعه های فیلم سازی معروفی چون ((اف، ایکس))، ((فاکس قرن بیستم)) و ((فاکس فیلم)) را در تملک خود داشته و هدایت می کند.

این امپراطوری رسانه ای، علاوه بر مدیریت مؤسسات دیداری و شنیداری، بیش از صد روزنامه و مجله را در سراسر جهان منتشر می کند.

درآمد سالیانه ی مؤسسه ی ((نیوز کورپوریشن)) بیش از 20 میلیارد دلار در سال می باشد.


در بررسی های انجام شده از ابتدای راه اندازی این شبکه تا سال 1390 معلوم شد که در فیلم ها و سریال های پخش شده در این شبکه یک یا چند پیام از این ناهنجاری ها وجود دارد:

رابطه های نامشروع قبل از ازدواج، فرزند نامشروع، خیانت زن و شوهر به یکدیگر، بارداری قبل از ازدواج، دوستی با جنس مخالف، تجاوز جنسی، سقط جنین.

برگرفته از کتاب بشقاب های سفره بشت بام مان نوشته محسن عباسی ولدی

گردآورنده: فرزانه قاسمی


مطالب مرتبط:

1. مرد شصت ساله ای که به خاطر فارسی وان خودکشی کرد/ وقتی بعضی ها به وسیله برنامه های ماهواره ای میل جنسی به مادر و خواهر خود پیدا می کنند+ تصاویر

2. بررسی عادی سازی خیانت زن و شوهر به یکدیگر توسط شبکه های ماهواره ای/الان ده ماهه شوهرم با نوه خواهرم که بیست و پنج سال ازش کوچیکتره رابطه داره+ تصاویر

3. از بین بردن قبح ارتباط دختر و پسر؛ تا حد باردار شدن/ همه نوه هایم به خاطر ماهواره نمازهایشان را کنار گذاشتند+ تصاویر

4. چگونگی از بین بردن مفهوم مقدس و متعالی خانواده توسط شبکه های ماهواره ای/ این آش به قدری شور شده که صدای پاپ را هم درآورده+تصاویر

5. با دیدن ماهواره نگاهی که به همسرم داشتم الان ندارم/ ارزش زدایی از مفهوم غیرت به وسیله برنامه های ماهواره ای+تصاویر

6. فاسی وان: چند همسری برای زنان حقی معقول و عادلانه است!/ زن و مرد رفیق هم نیستند؛ بلکه رقیب یکدیگرند!! +تصاویر

7. بلوغ زودرس جنسی کودکان به وسیله شبکه های ماهواره ای/ بچه ام تا فیلم ((ویکتوریا)) رو نبینه مهدکودک نمیره! +تصاویر

8. وقتی کودکان نه ساله در نیویورک سیتی دست به تجاوز و سرقت مسلحانه می زنند/ پایین آمدن سن فساد توسط شبکه های ماهواره ای+تصاویر

9. ایجاد روحیه ی تنوع طلبی و نارضایتی توسط شبکه های ماهواره ای/ هیچ عیبی نداره، فقط دیگه نمی تونم باهاش زندگی کنم+تصاویر

10. تغییر سبک زندگی توسط شبکه های ماهواره ای/ چهار ساله که هنوز نتونستم خانومم رو به سجاده نماز برگردونم+ تصاویر

11. شگردهای رسانه ای و روان شناسانه ی شبکه های ماهواره ای/ دیگر کسی به هنگام تماشای این صحنه ها از دیگران خجالت نمی کشد+ تصاویر

12. سریال های دنباله دار، دنیایی از پیام های ضد فرهنگی/ با تغییر زمانه، آداب و عقاید هم باید تغییر کند!! + تصاویر

13. اهداف پنهان شده ماهواره زیر نقاب مذهب/ این ها فیلم و سریالشان را متناسب با فرهنگ ما سانسور می کنند!!+ تصاویر

14. چرا دنیای غرب برای شبکه های فارسی زبان انقدر هزینه می کند؟/ وقتی 125 شبکه ماهواره ای فارسی زبان علیه مردم ایران در حال فعالیت هستند+تصاویر


برچست ها :